Producenci
Opcje przeglądania
Mechanizm spustowy
Zezwolenie na broń
Przeznaczony do modelu
Rodzaj wykończenia
Wykończenie
Kaliber
Cena
  • od
    do

Broń czarnoprochowa

Broń czarnoprochowa to rodzaj repliki broni, których ładowanie odbywa się przy pomocy amunicji rozdzielnego ładowania (czarnego prochu, podsypki lub przybitki filcowej, kuli ołowianej lub pocisku). Czarnoprochowce, to zwyczajowa nazywa replik broni czarnoprochowej, jak rewolwery czarnoprochowe, karabiny czarnoprochowe, pistolety czarnoprochowe oraz derringery.

BROŃ CZARNOPROCHOWA

Czarnoprochowce - dlaczego warto zakupić broń bez zezwolenia?

Rewolwer to jedna z najpopularniejszych modeli broni czarnoprochowej. Z racji swojej unikatowej konstrukcji cieszy się uznaniem użytkowników z powodu łatwości użytkowania oraz ergonomicznej budowy. Jego konstrukcja pozwala na załadowanie 5-6 komór i oddanie strzałów jeden po drugim.

Posiadanie broni czarnoprochowej to zarazem obowiązek i odpowiedzialność, jak i możliwość uczestnictwa w życiu społeczeństwa związanego z tą tematyką, w tym uczestnictwa w zawodach strzeleckich. Broń to nie zabawka, trzeba mieć tego świadomość przed jej zakupem.

Zakup czarnoprochowca to świetny wstęp do szerszej przygody z bronią palną. Nauczysz się dzięki temu obycia z bronią, zasad panujących na strzelnicach, a także poznasz zasady jej działania oraz czyszczenia.

Sklep z bronią czarnoprochową

Prowadzimy sklep z bronią czarnoprochową, zarówno w formie sklepu internetowego, jak i sklepu stacjonarnego. Sklep stacjonarny znajduje się w Stalowej Woli. Jesteśmy otwarci od poniedziałku do piątku oraz w soboty. Zamówienia na repliki czarnoprochowe przyjmujemy zarówno poprzez sklep internetowy, mail jak również drogą telefoniczną.

Sklep EL-COLT jest dystrybutorem wiodących producentów, jak: Pietta, Uberti, Pedersoli, Great Gun.

W sklepie dostępnych jest duża ilość modeli rewolwerów, karabinów, pistoletów oraz derringerów. Samych modeli rewolwerów czarnoprochowych posiadamy w ofercie około 100 modeli (nie wszystkie dostępne są od ręki).

Broń czarnoprochowa - dostawa

Każdy model czarnoprochowca z naszej oferty możesz zamówić z dostawa do domu. Dostawa replik czarnoprochowych dostępna jest po zweryfikowaniu tożsamości kupującego poprzez podanie nr PESEL oraz serii i numeru dowodu osobistego.

Jeśli nie chcesz dokonać zakupu przez internet z dostawa, to zapraszamy Cię do naszego sklepu stacjonarnego, który mieści się w Stalowej Woli, na podkarpaciu. To około 70km od Rzeszowa i 100 km od Lublina. Przed przyjazdem potwierdź dostępność danego modelu, który Cię interesuje.

Jeśli jesteś niezdecydowany, nie wiesz do końca jakiego dokonać wyboru – zapytaj nas o opinię o broni czarnoprochowej. Pomożemy i wybierzemy czarnoprochowce, które spełnią twoje oczekiwania.

Dostawa realizowana jest jedynie poprzez firmy kurierskie lub poprzez odbiór osobisty. Dostawa możliwa jest jedynie po weryfikacji tożsamości kupującego oraz potwierdzeniu pełnoletniości przez sklep.

Broń czarnoprochowa prawo

Broń rozdzielnego ładowania w Polsce dostępna jest bez zezwolenia dla pełnoletnich obywateli, zgodnie z ustawa o broni i amunicji z dnia 21 maja 1999r. Na repliki broni czarnoprochowej wyprodukowanej przed 1885 rokiem nie jest wymagane posiadanie zezwolenia w przeciwieństwie do współczesnej broni palnej oraz czarnoprochowców wyprodukowanych po 1885 roku. Posiadanie czarnego prochu w Polsce jest dozwolone jedynie dla osób, które posiadają broń czarnoprochowa. Potwierdza to uchwała Sądu Najwyższego z dnia 24 lutego 2009 roku.

Zakup czarnego prochu możliwy jest w sklepie z bronią, który posiada magazyn materiałów wybuchowych. Posiadacze czarnoprochowców zakupu czarnego prochu mogą dokonać jedynie za okazaniem Europejskiej Karty Broni Palnej (EKBP). Użyczenie lub odstąpienie czarnego prochu przez inną osobę posiadającą broń czarnoprochową na strzelnicy lub poza nią nie jest nielegalne.

Wybór broni czarnoprochowej

Broń czarnoprochowa możemy podzielić na kilka grup, zważywszy na jej budowę.

Najpopularniejszymi jednostkami są przede wszystkim rewolwery czarnoprochowe. Rewolwer z reguły produkowany jest w 3 kalibrach: .31, .36 oraz .44. Rewolwery czarnoprochowe możemy podzielić na różne modele: Rewolwery Remington, Rewolwery Colt, Rewolwery Peacemaker (Cattleman).

Nie mniej popularne są modele karabinów czarnoprochowych. Dostępnych jest wiele replik karabinów czarnoprochowych, różnią się one przede wszystkim konstrukcją, jak również przeznaczeniem i kalibrem. Niektóre z nich używane były w swojej epoce jedynie do polowań, a inne jako karabiny wojskowe do walki. Występują zarówno wersje karabinów czarnoprochowych kapiszonowych, jak i skałkowych. Rozróżniamy je również ze względu na sposób ładowania - odtylcowe lub odprzodowe. Posiadamy karabiny czarnoprochowe w kalibrach: .32, .45, .50, .54, .58, .72, 12, 16.

Dużą popularność pośród kolekcjonerów zdobywają również derringery. W naszej ofercie posiadamy repliki czarnoprochowe od dwóch producentów: Pedersoli oraz Great Gun. Konstrukcje można podzielić na jednolufowe oraz dwulufowe.

Dbamy o jakość sprzedawanych czarnoprochowców

Wszystkie produkty, które znajdują się w naszej ofercie, a w szczególności czarnoprochowce i akcesoria do nich muszą spełniać najwyższe normy, które kontrolowane są przez nas przy każdej dostawie. Dzięki temu jesteśmy w stanie spełnić najwyższe wymagania osób, co odnajduje odzwierciedlenie w setkach zadowolonych klientów.

Każdy klient, który zainteresowany jest zakupem w naszym sklepie otrzyma od nas merytoryczne wsparcie, a także pomoc podczas eksploatacji i w przypadku konieczności serwisowania broni.

Broń czarnoprochowa używana

Jeśli chcesz dokonać zakupu używanych modeli czarnoprochowców, to trafiłeś w dziesiątkę. Od czasu do czasu w naszej ofercie możesz znaleźć broń z drugiej ręki. Zawsze każda sztuka przechodzi u nas przegląd i serwis. Sprzedając broń używaną zawsze sprzedajemy ją z gwarancją – nie szukaj „okazji” i jednostek z niewiadomego źródła. Zakupy w naszym sklepie to zakupy z zadowoleniem.

Cena broni czarnoprochowej

Cena broni czarnoprochowej to niejednokrotnie decydujące kryterium przy zakupie. Repliki czarnoprochowe dostępne są już od około 1300zł. Cena najdroższych replik może wynieść około 7 - 8 tysięcy zł.

Gwarancja na produkty zakupione w naszym sklepie

Kupując broń czarnoprochową w sklepie posiadającym koncesję na obrót bronią i amunicją posiadasz gwarancję zakupu broni zgodnej z ustawą, w pełni legalnej. U nas nie będziesz mieć problemu z serwisem gwarancyjnym bądź pogwarancyjnym, jako jeden z niewielu sklepów w Polsce dysponujemy własnym serwisem rusznikarskim.

 

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl