Producenci
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Prochownica, prochownice do broni czarnoprochowej

Prochownica to nieodłączny element wyposażenia każdego posiadacza broni czarnoprochowej.

Prochownica znacząco ułatwia oraz usprawnia odmierzanie czarnego prochu, przeznaczonego do broni czarnoprochowej.

Prochownica zabezpiecza również czarny proch przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych jak deszcz, wilgoć, niska temperatura.

Gwarantuje jednocześnie bezpieczeństwo na strzelnicy, nie ryzykujemy rozsypania czarnego prochu oraz nawet pomimo zapruszenia ognia (o co dość łatwo) nie ulegnie on zapłonowi.

W naszej ofercie dostępprochownicane są prochownice renomowanej marki Pedersoli. Prochownica tej marki występuje w wielu rozmiarach, jeśli chodzi o objętość oraz różni się materiałem, z którego jest wykonana.

Rozróżniamy prochownicę polimerową - w kolorze białym lub czarnym oraz prochownice mosiężną.

Prochownica kaliber .44, .36, .31, .50

Aby właściwie wybrać prochownicę do broni w danym kalibrze należy stosować się do zaleceń producenta odnośnie maksymalnej naważki.

Celem odmierzenia prawidłowej naważki prochowej do prochownicy dostępne są wymienne końcówki, dzięki którym możemy dowolnie regulować naważkę. Końcówki pasują do wszystkich prochownic (oprócz modeli uniwersalnych). Jeśli posiadasz broń czarnoprochową w kalibrze .36 oraz .44 - wystarczy, że dokupisz odpowiednią końcówkę. Nie musisz kupować nowej prochownicy.

Celem łatwego uzupełnienia czarnego prochu w prochownicy warto stosować mosiężny lejek. Znacząco ułatwia on proces wsypywania prochu, nie trzeba demontować całej prochownicy lub denka, wystarczy wkręcić go w miejsce mosiężnej końcówki do prochownicy.

Warto przed przystąpieniem do ładowania broni zasięgnąć tematycznej wiedzy, jak należy ją ładować oraz jaką naważkę czarnego prochu należy użyć. Naważka czarnego prochu musi być zawsze zgodna z zaleceniami producenta, nie należy przekraczać maksymalnych wartości.

Regulacja pozwala na zmianę naważki prochowej bez potrzeby wymiany końcówki do prochownicy.

Najdroższe dostępne modele prochownicy wykonane są z rogu bawolego.

PROCHOWNICE

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl