Producenci

Pałka teleskopowa to skuteczne narzędzie, przeznaczone do samoobrony. Pałka teleskopowa dzięki swojej konstrukcji pozwala na zwiększenie dystansu pomiędzy napastnikiem. Z racji teleskopowej budowy jej przenoszenie jest dość komfortowe. Wszystkie pałki teleskopowe z naszej oferty dostępne są bez zezwolenia dla osób pełnoletnich. Pałki teleskopowe przeznaczone są jedynie do samoobrony koniecznej i do odstraszania napastnika.

Legalna pałka teleskopowa

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami posiadanie Pałki teleskopowej jest legalne. Pałka teleskopowa nie jest kwalifikowana jako broń, czy jako broń biała. Zgodnie z Artykułem 4 ustęp 1 punkt 4 ustawy o broni i amunicji z dnia 21 maja 1999r pałka teleskopowa nie podlega regulacjom tej ustawy.

Pałki dostępne w naszej ofercie nie posiadają zakończenia wykonanego z ciężkiego i twardego materiału oraz nie zawierają wkładek z takiego materiału. Pałki teleskopowe ESP oraz GS posiadają jedynie metalową, niewielką zaślepkę, która nie zwiększa obrażeń w wyniku wykonywania uderzeń pałką.

Legalność pałki teleskopowej potwierdza wiele instytucji Państwowych jak: Laboratorium Kryminalistyczne Policji, Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia.

Pałki teleskopowe nielegalne to takie, które posiadają zakończenie z ciężkiego i twardego materiału, o znacznie większej wadze w stosunku do pozostałej części pałki teleskopowej.

Z biegiem czasu coraz więcej formacji państwowych reguluje posiadanie i używanie przez służby pałek teleskopowych. Mogą być one stosowane jedynie po przekazaniu ich formalnie przez jednostkę, a także w ściśle określonych sytuacjach, jak zamach na życie, zagrożenie zdrowia i bezpieczeństwa funkcjonariusza.

Jak złożyć pałkę teleskopową

Przede wszystkim aby złożyć pałkę teleskopową nie potrzeba używać siły! Liczy się technika, nie siła.

  1. Potrzebujesz twardego podłoża – płytki, panele, wykładzina gumowa będą na pewno złym pomysłem.

  2. Chwyt pałki przy składaniu powinien być dość luźny, nie trzymaj jej mocno.

  3. Nie używając dużej siły uderz pałką teleskopową prostopadle o podłoże.

  4. Jeśli pałka nie chce się złożyć spróbuj uderzyć jej końcem pod innym kątem o podłoże (płasko), a następnie postępuj wg punktu 2.

Pałki teleskopowe w naszej ofercie

W naszej ofercie znajdziesz pałki teleskopowe renomowanych marek, jak: ESP, GS, ASP, Walther, Bonowi. Dostępne są pałki teleskopowe z niehartowanej stali oraz pałki teleskopowe hartowane.

Pałki teleskopowe hartowane są droższe od standardowych. Najpopularniejsza pałka teleskopowa występuje w rozmiarze 21 cali, ale są dostępne również modele o długością 16 cali oraz 24 cali.

PAŁKI TELESKOPOWE

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl