Producenci
Opcje przeglądania
Mechanizm spustowy
Zezwolenie na broń
Cena
  • od
    do

Rewolwery czarnoprochowe

Rewolwery czarnoprochowe to jeden z kilku rodzajów broni czarnoprochowej. Rewolwery charakteryzuje przede wszystkim obecność bębenka, co pozwala na oddawanie strzałów jeden po drugim, bez konieczności ponownego ładowania broni. Konstrukcja ta zapoczątkowała rewolucję na rynku broni, a także miała bezpośredni udział w Wojnie Secesyjnej.

Rewolwery dostępne bez zezwolenia posiadają zamek kapiszonowy, dostępne są w kalibrach: .31, .36, .44. Rewolwery różnią się między sobą przede wszystkim budową (wyróżniamy modele czarnoprochowe Remington, Colt, Remington Pocket, Cattleman, Peacemaker) oraz parametrami jak kaliber, długość lufy oraz sposób wykończenia broni.

REWOLWERY CZARNOPROCHOWE

Rewolwer czarnoprochowy - rodzaje

Rewolwery Colt

Rewolwer Colt został opatentowany w 1851 roku przez Samuela Colta. To historycznie pierwszy model rewolweru ładowany przy pomocy czarnego prochu, przybitki, kuli oraz z inicjacją przy pomocy kapiszonu.

Otwarta rama oraz odłączana lufa zabezpieczona klinem, to przede wszystkim charakteryzuje rewolwery colt. Oś bębna posiada masywną budowę, w porównaniu do modelu Remington. Pobojczyk do ładowania w tym modelu posiada solidną konstrukcję, dlatego nie ma konieczności wyciągania bębna z ramy rewolweru w celu ładowania. Czynność tą z powodzeniem może wykonać nawet początkujący, gdy bęben znajduje się w ramie.

Możemy rozróżnić spośród modeli wersje: Army , Navy i Paterson

Sięgając do historii, broń ta brała udział w wojnie secesyjnej.

 

Rewolwery Remington

Rewolwer Remington opatentowany w roku 1858 był kolejną rewolucją. Remingtony posiadają zamkniętą ramę oraz lufę zamocowaną na stałe do ramy broni. Jednoczęściowa rama pozwoliła na zmniejszenie awaryjności broni, a także znacząco ułatwiła ładowanie broni. Do wyjęcia bębna wystarczy wysunięcie jego osi, co znacząco skraca czas przygotowania broni do kolejnej serii strzałów poprzez umieszczenie w ramie np. uprzednio załadowanego bębna. Pobojczyk w tym modelu jest smukły oraz delikatniejszy, aniżeli w modelu Colta.

Rewolwery Pocket

Rewolwery Pocket to małe, kieszonkowe modele rewolwerów czarnoprochowych. Broń występująca jedynie w kalibrze .31. Z racji niewielkich wymiarów posiada zmniejszony bęben do pięciu komór. Rewolwery Pocket konstrukcyjnie bazuje na rozwiązaniach występujących w rewolwerze Remington.

Rewolwery Cattleman / Peacemaker

 

Producenci rewolwerów czarnoprochowych

Rewolwery czarnoprochowowe produkowane są przez trzy wiodące, włoskie firmy. Są to:

Rewolwery Pietta

Pietta to wiodący włoski producent. Marka posiada w swojej ofercie bardzo szeroki wybór rewolwerów czarnoprochowych. Broń produkowana jest w różnych wariantach - z ramą stalową oraz z ramą mosiężną. Rewolwery Pietta posiadają również najszerszą liczbę wykończeń dostępnych na rynku- oksydowane, inox, niklowane, Old Silver. Pietta jako jedyny producent posiada w ofercie rewolwery Colt Snubnose oraz Remington Buffalo z 12 calową lufą. Części do rewolwerów marki Pietta są bardzo dobrze dostępne, co ułatwia późniejsze serwisowanie replik.

Rewolwery Uberti

Uberti to włoska manufaktura, zajmująca się produkcją replik na czarny proch od 1959 roku. Firma specjalizuje się w szczególności w rewolwerach. Uberti produkuje jako jedyna firma replikę karabinków rewolwerowych z drewnianą kolbą.

Rewolwery Pedersoli

Rewolwery Pedersoli charakteryzuje przede wszystkim najwyższa jakość wykonania, jest to produkt klasy premium. Broń produkowana przez firmę Pedersoli posiada dopracowany mechanizm oraz wykończenie na wyższym poziomie w porównaniu do modeli produkowanych przez pozostałych producentów. W sprzedaży dostępne są jedynie od tego producenta repliki Remington - oksydowane oraz w wersji INOX.

Dokonując zakupu tych marek broni w naszym sklepie masz pewność, że nie spotkasz się z problemami w późniejszym serwisie swojej repliki. Kupując repliki czarnoprochowe mniej popularnych producentów możesz spotkać się z utrudnioną dostępnością części serwisowych, a w zasadzie ich zupełnym brakiem, co powoduje finalnie duży koszt ich serwisowania.

Sklep - rewolwery czarnoprochowe

Broń czarnoprochowa, w tym także rewolwery czarnoprochowe i ich repliki wyprodukowane przed 1885 rokiem dostępne są w Polsce bez zezwolenia dla osób pełnoletnich. Zezwolenia nie wymaga się również na czarny proch. Rewolwery dostępne są w naszym sklepie od ręki, możesz skorzystać z dostawy przesyłką kurierską. W celu dostawy przesyłką kurierską musisz potwierdzić swoje dane osobowe oraz pełnoletniość w czasie składania zamówienia. Nasz sklep z rewolwerami czarnoprochowymi znajduje się w Stalowej Woli, na Podkarpaciu. Prosimy potwierdzać dostępność rewolwerów czarnprochowych przed przyjazdem do sklepu.

Cena rewolwerów czarnoprochowych jest zróżnicowana. Najtańsza broń dostępna jest od około 1300 zł, górna granica to 4-5 tysięcy złotych. Cena w głównej mierze zależy od rodzaju wykończenia, a także od producenta.

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl