Producenci
Opcje przeglądania
Mechanizm spustowy
Zezwolenie na broń

Rewolwer czarnoprochowy w naszym kraju to legalnie dostępna broń, której posiadanie nie jest obłożone obowiązkiem posiadania zezwolenia. Bez zezwolenia możemy otrzymać repliki broni czarnoprochowej, wykonane przed 1885 rokiem. Zakupu musi dokonać osoba pełnoletnia (+18), legitymująca się dowodem osobistym lub paszportem. Konstrukcja rewolweru była rewolucją, ze względu na zastosowanie obracającego się magazynka. Działanie opiera się na mechanizmie, który pozwala na oddawanie kilku strzałów (zależnie od modelu najczęściej pięciu lub sześciu) bez konieczności każdorazowego ładowania broni.

Rewolwer czarnoprochowy dostępny w naszym sklepie jest w wielu wariantach. Posiadamy modele w kalibrze .31, .36 oraz .44. Modele różnią się między innymi materiałami użytymi do produkcji. Występują wersje z mosiężną ramą, ze stalowa oksydowaną ramą, ramą hartowaną ogniowo, ramą niklowaną oraz wykonane ze stali nierdzewnej INOX.

Rewolwery czarnoprochowe – modele

Rewolwer COLT
Rewolwer, który posiada otwartą ramę. Przyrządy celownicze osadzone są na lufie oraz kurku spustowym. Colt posiada grubą oś bębna, a także klin blokujący lufę.

Rewolwer REMINGTON
Skonstruowany został w późniejszym czasie, aniżeli rewolwer colt. W przeciwieństwie do rewolweru colta posiadał zamkniętą ramę, cieńszą oś bębna oraz nie posiadał klina blokującego lufę. Lufa jest wkręcona bezpośrednio w ramę.

Rewolwer POCKET
Model o zmniejszonych wymiarach, który przeznaczony był przede wszystkim dla osób, które musiały posiadać broń do samoobrony na bardzo krótkie dystanse. Rewolwer pocket może bazować na rozwiązaniu konstrukcyjnym zarówno colta, jak i remingtona. Najczęściej występuje w kalibrze ..31 oraz .36

Długość lufy w rewolwerach czarnoprochowych ma znaczący wpływ na celność danej broni. W naszym sklepie znajdziesz rewolwery z lufą od 3 cali do 18 cali (karabinek rewolwerowy).

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo rewolwery czarnoprochowe najpopularniejszych marek, jak Pietta, Uberti, Pedersoli. Posiadamy oficjalny kanał dystrybucyjny na polskim rynku.

Nasz sklep z rewolwerami czarnoprochowymi zlokalizowany w Stalowej Woli, na podkarpaciu posiada jedną z lepszych ofert w tej części kraju oraz przy sprzedaży wysyłkowej. Jesteśmy w stanie doradzić oraz sprowadzić większość broni historycznej, która jest aktualnie produkowana.

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl