Producenci
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Środki na komary i kleszcze

Najpopularniejszym wyborem naszych klientów w przypadku środków odstraszających jest spray na komary i kleszcze. Spray pozwala na łatwą i szybką aplikacje na ciało oraz w niektórych przypadkach na odzież. Nie wszystkie dostępne środki na komary i kleszcze mogą być stosowane na odzież. Niektóre, ze względu na silne stężenie mogą zniszczyć oraz odbarwić strukturę materiału lub plastik.

Skuteczny środek na komary pozwala cieszyć się ochroną przez minimum 6 godzin. Spray na komary DEET pozwala na ochronę nawet do 12 godzin. Długość ochrony jest zależna od klimatu. W klimacie gorącym oraz wilgotnym zachodzi konieczność częstszego stosowania, tak aby utrzymać skuteczność działania.

Spray na komary MUGGA dostępny jest w dwóch stężeniach - 9,5% oraz 50%. Jest to preparat, który swój początek miał podczas wojny w Wietnamie. Preparaty na komary tropikalne tworzone są na bazie DEET. Ważne jest, aby przy wyjeździe zagranicznym w tereny zagrożone zachorowaniem malarią stosować środki, które odstraszają komary. To właśnie one przenoszą wiele groźnych dla ludzi chorób, w tym m.in. zabójczą malarię.

Spray na komary dla dzieci

Szczególną uwagę musimy zwrócić podczas stosowania środków na komary i kleszcze w stosunku do dzieci. Spray na komary dla dzieci może być stosowany pod warunkiem zachowania kryterium wiekowego oraz odpowiedniego stężenia środka na komary. Nie jest dopuszczone i rekomendowane stosowanie środków o stężeniu powyżej 9,5%. Są to odgórne zalecenia producenta.

Komary w Polsce w 2019 roku stały się prawdziwą plagą. Ich namnażanie jest intensyfikowane podczas chłodniejszych i wilgotniejszych okresów pogodowych. Dodatkowo, jeśli po okresie wilgoci i zimna nadejdzie okres gorąca ich rozwój i namnażanie przyśpiesza bardzo gwałtownie. W roku 2019 niewątpliwie mieliśmy za sprawą pogody taką sytuację. Przez to plaga komarów objęła cały kraj, w szczególności miejscowości jak Warszawa, Kraków, Rzeszów, Stalowa Wola oraz województwo mazowieckie, podkarpackie, świętokrzyskie, małopolskie.

Środki na komary mogą okazać się niezbędne dla wędkarzy, strażników granicznych, policjantów, wojska, strażaków.

Preparaty na komary – gdzie kupić?

Preparaty na komary można zakupić zarówno w naszym sklepie stacjonarnym, jak i składając zamówienie w sklepie internetowym.

Mugga w sprayu czy kulce – co wybrać?

Decydując się na zakup środka na komary MUGGA mamy do wyboru dwa sposoby aplikacji/nałożenia. Jednym z nich jest MUGGA w sprayu. Aplikacja repelentu na komary w formie sprayu jest z pewnością szybka i bezproblemowa. Nie gwarantuje jednak równomiernego pokrycia DEET powierzchni naszego ciała.

MUGGA w kulce pozwala na równomierne pokrycie naszego ciała. Rozprowadzenie środka za pomocą kulki jest bardziej czasochłonne, ale mamy pewność, że całe nasze ciało pokryte jest środkiem odstraszającym komary.

Repelent na komary MUGGA działa również na kleszcze. Wybierając się do lasu lub na łąki warto zadbać o zakrycie odsłoniętych części ciała. Te nieodkryte rekomendujemy pokryć środkiem na bazie DEET, który obniży prawdopodobieństwo złapania kleszcza.

ŚRODKI NA KOMARY I KLESZCZE

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl