Karabin Smith Cavalry Pietta 1857 kal. .50

Dostępność: niedostępny
Cena: 5 498,00 zł 5498.00
ilość szt.
Zyskujesz 5 498 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

Karabin Smith Cavalry Pietta .50 SMT50

Historia tego karabinu rozpoczyna się za sprawą Gilberta Smitha, który to w roku 1857 opatentował ten model broni czarnoprochowej rozdzielnego ładowania. Broń użyta została przez wiele jednostek kawaleryjskich podczas trwania Wojny Secesyjnej. Na swój czas karabin był bardzo unikalny poprzez sposób ładowania oraz użycie gilz, które początkowo były wykonane z gumy i sprawiały trudności podczas użytkowania broni.

Karabin odtylcowy – Smith Cavalry marki Pietta

Karabin odtylcowy Smith Cavalry to replika wyprodukowana przez włoską firmę PIETTA. Broń ładowana jest odtylcowo przy pomocy mosiężnych gilz. W zestawie wraz z karabinem Smith otrzymujesz 4 sztuki mosiężnych, oryginalnych gilz włoskiego producenta. Ładowanie karabinu odtylcowego Smith Cavalry odbywa się poprzez złamanie broni przy pomocy bolca umieszczonego obok spustu. Jest to rozwiązanie, które umożliwia w szybki sposób załadowanie karabinu poprzez uprzednio przygotowaną amunicję rozdzielnego ładowania. Po oddaniu strzału gilzę wyciągamy w analogiczny sposób oraz wykorzystujemy do powtórnego strzelania.

Kapiszonowy zamek

Karabin Smith Cavalry wyposażony jest w zamek kapiszonowy, który posiada zamontowany kominek 5/16x24 przeznaczony do stosowania z kapiszonami muszkietowymi. Do stosowania z tego typu kominkiem rekomendujemy kapiszony skrzydełkowe o średnicy 6mm marki RWS (RWS 1081)

Wersja Kawaleryjska

Karabin oferowany jest w wersji kawaleryjskiej. Wersja Cavalry odróżnia od wersji Artyleryjskiej brak bączków, które służą do mocowania pasa do broni. Wersja Smith Cavalry posiada natomiast kabłąk wraz z mocowaniem do pasa nośnego lub siodła.

Jakość i dbałość o szczegóły

Rama oraz kurek karabinu Smith Cavalry wykonane są ze stali hartowanej ogniowo, toteż występują na niej metaliczne przebarwienia. Proces hartowania ogniowego podnosi twardość stali oraz jej wytrzymałość. Osada karabinu to orzech włoski, który dla konserwacji został pokryty bezbarwnym i matowym lakierem.

Budowa karabinu Smith Cavalry

Smith w wersji kawaleryjskiej wyposażony jest w stałą muszkę oraz regulowaną i składaną szczerbinkę, która pokryta jest czarną oksydą. Karabin wyposażony jest w lufę o długości 21,625 cala (549,28mm) ze skokiem gwintu 1:66”.

Idealny karabinek rekreacyjny

Karabin Pietta Smith świetnie sprawdzi się w roli karabinku rekreacyjnego na dystansie do 100 metrów. Jest on prosty w obsłudze, nie posiada skomplikowanej budowy. Sam proces przygotowania amunicji oraz jej ładowania nie zabiera dużo czasu.

Zakup tylko dla osób pełnoletnich - podaj PESEL podczas składania zamówienia.

Proces zakupowy zostanie zakończony po pozytywnej weryfikacji wieku kupującego.

Kupujący zobowiązany jest do podania serii i numeru dowodu osobistego.

Podanie tych danych jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia o pełnoletności przez kupującego.

Wyłączne prawa autorskie do opisu i zdjęć - elcolt.pl.

Opinie o produkcie (0)

Submit
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl