Akcesoria do broni czarnoprochowej - niezbędnik 0
Akcesoria do broni czarnoprochowej - niezbędnik

Nasi klienci zadają nam sporo pytań związanych z zakupem broni czarnoprochowej. Pytania całego niezbędnego osprzętu, bez którego nie jesteśmy w stanie w bezproblemowy i bezawaryjny sposób użytkować naszej broni.

Postanowiliśmy przyszykować krótką listę, swego rodzaju „musisz to mieć”.

 

1. Prochownica

Odmierzanie odpowiedniej naważki prochowej to podstawa, do powtarzalności strzelań, a także bezpiecznego użytkowania broni. Jest parę sposobów, możemy wybrać dla nas optymalny. Pierwszym i najszybszym jest zakup prochownicy, dla osób posiadających więcej sztuk broni historycznej dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się od razu w wymienne końcówki.

Drugim sposobem jest łuska i ręczne odmierzanie prochu. Odmierzoną naważkę prochową możemy zaimplementować bezpośrednio do komory bębna, lub przygotować sobie wcześniej fiolki, do których możemy to rozsypać proch.

2. Kapiszony

W zestawieniu znajduje się również oczywista oczywistość – kapiszony. Broń czarnoprochowa z racji rozdzielnego ładowania wymaga umieszczenia kapiszonu na kominku, w celu odpalenia ładunku prochowego.

Na rynku dostępnych jest parę rodzajów kapiszonów. Różnią się przede wszystkim rozmiarem oraz siłą i rozmiarem płomienia podczas zbicia na kominku. Kiedy wybierzemy za duże kapiszony, możemy mieć problem z ich spadaniem podczas strzelania.

Gdy jesteśmy w posiadaniu broni rozdzielnego ładowania o długim przewodzie zapłonowym, rekomendujemy stosowanie kapiszonów o zwiększonej mocy, jak Remington czy RWS +.

Najpopularniejsze marki: S&B, Remington, RWS, CCI

3. Przybitka

Dwa najpopularniejsze sposoby stosowania przybitki w broni czarnoprochowej to: przybitka filcowa oraz kaszka manna (kukurydziana).

Bardziej ekonomicznym sposobem z pewnością będzie kaszka manna, natomiast i ona ma swoje minusy. Plusem jest brak wpływu na aerodynamikę pocisku, minusem natomiast konieczność odmierzania, co nie każdemu odpowiada.

Łatwym i szybkim sposobem, w cale nie gorszym od stosowania kaszki jest przybitka filcowa.

Nie zalecamy używać broni czarnoprochowej bez stosowania przybitki. Takie postępowanie może skończyć się uszkodzeniem broni.

[product id= "746, 500, 1606"]

4.Kule/Pociski

Na rynku, a także w naszym sklepie można znaleźć wiele rozmiarów kul, czy pocisków.

Postaramy się w prosty sposób zobrazować, jaki najlepiej dobrać rozmiar kuli do naszej broni.

Kaliber

Kula minimum

Kula maksimum

.31

.315 (8.0mm)

.323 (8.2mm)

.36

.354(8.99mm)

.375 (9.52mm)

.44

.440 (11.20mm)

.454 (11.53mm)

 

5. Smar do komór bębna

Polecamy w szczególności dla początkujących. Stosowanie smaru do zasmarowania komór bębna pomaga utrzymać czystość broni, a także ułatwia późniejsze czyszczenie broni z nagaru.

6. Olej do konserwacji oraz czyszczenia

Każdą typ broni należy czyścić oraz konserwować. Najpopularniejsze środki dedykowane specjalnie na te potrzeby możemy znaleźć już w cenie kilku złotych. Broń czarnoprochowa z racji stosowania czarnego prochu wymaga szczególnej pielęgnacji. Po każdej wizycie na strzelnicy warto broń poddać szczegółowej konserwacji oraz procesowi czyszczenia (również wewnętrznych mechanizmów).

7. Klucz do kominków

Spotkaliśmy się już z paroma sytuacjami, kiedy klient przynosi do nas bęben (który nie miał odkręcanych kominków od nowości), bo nie może sobie poradzić z odkręceniem kominków. Wiele osób zapomina o tej małej części, która jeśli zawiedzie, unieruchamia nam całą broń. Skutkiem braku odkręcania i czyszczenia kominków może być zmniejszenie jego światła, co doprowadza do problemów z drożnością i odprowadzeniem płomienia do komory bębna. Brak czyszczenia bębna doprowadza do zapieczenia kominków, w konsekwencji taki bęben staje się bezużyteczny. Warto o tym pamiętać, ponieważ nowy nie zawsze jest łatwo dostępny, a przede wszystkim nie jest tani.

[product id= "520, 906, 443"]

8. Prasa do ładowania bębna

W rewolwerach typu colt, czy remington mamy fizycznie zamontowany pobojczyk, który usprawnia proces ładowania broni.

W przypadku rewolwerów konstrukcji Peacemaker możemy napotkać na problemy z ładowaniem bębna. Pomocna w tym wypadku będzie praska, dzięki której ładowanie bębna odbywa się poza korpusem rewolweru, w szybki i bezpieczny sposób.

9. Opcjonalnie: Walizka na broń

Skompletowaliśmy cały nasz asortyment, pora na wizytę na strzelnicy. Nasuwa się jednak pytanie – jak się zorganizować i zabrać cały nasz dobytek czarnoprochowy, aby podczas podróży czy przemieszczania w miejscu publicznym nie wzbudzać nadmiernego zainteresowania czy wręcz strachu.

Rozwiązaniem tej kwestii jest możliwość zakupienia wytrzymałej walizki na broń i akcesoria. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie w modelu Plastica Panaro możliwości wycięcia dowolnego kształtu w sprzedawanej wraz z walizką gąbce. Dzięki temu możemy wygospodarować odpowiednie miejsce na sam rewolwer, ale i na akcesoria. Nam taka walizka przypadła bardzo do gustu!

[product id= "764, 716"]

 

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Chcesz otrzymywać kody rabatowe i informacje o nowościach i promocjach w naszym sklepie? Zapisz się na newsletter i zyskaj więcej niż inni.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl