Bron czarnoprochowa w Europie - legalne posiadanie 0
Bron czarnoprochowa w Europie - legalne posiadanie

Wielka Brytania

Na broń czarnoprochową w Wielkiej Brytanii wymagane jest pozwolenie na takim samym poziomie, co na broń współczesną.

Najprostszą drogą do uzyskania zezwolenia jest zapisanie się do klubu strzeleckiego. Następnie możemy się starać o wydanie zezwolenia FAC (Fire Arms Certificate)

Osoby, które miały konflikt z prawem, z alkoholem czy narkotykami oczywiście mogą spotkać się z decyzją odmowną wydania FAC.

Aby otrzymać FAC musisz również przedstawić 2 osoby, które poręczą, że znają Cię co najmniej 2 lata i nie przedstawią powodów, które uniemożliwiłyby uzyskanie pozwolenia.

Na posiadanie czarnego prochu potrzebne jest odrębne pozwolenie wydawane przez policję. Możemy być w posiadaniu jedynie do 15 kg.

Zarówno pozwolenie FAC, jak i na czarny proch ważne jest 5 lat.

Na substytut czarnego prochy PYRODEX nie jest wymagane zezwolenie.

 

Niemcy

Posiadanie broni reguluje ustawa o broni i amunicji – Waffengesetz.

Zawiera ona informacje odnośnie możliwości posiadania broni palnej współczesnej, wszelkich narzędzi zakwalifikowanych jako broń na zezwolenie lub broń zakazana (nunczako, noże sprężynowe, broń samoczynna itd.). Reguluje także dostęp do broni historycznej i jej replik.

Na posiadanie czarnego prochu w Niemczech wymagane jest zezwolenie. Nie obowiązuje tutaj mechanizm jak w Polsce, który zgodnie z wyrokiem SN zezwala na dostęp do czarnego prochu bez zezwolenia dla posiadaczy broni czarnoprochowej.

W Niemczech dozwolone jest posiadanie broni czarnoprochowej przez osobę pełnoletnią. Licencji nie wymaga się do posiadania jednostrzałowej broni wyprodukowanej przed rokiem 1871. Broń skałkowa jest na zezwolenie.

Wszystkie modele wychodzące poza obręb tej definicji objęte są obowiązkiem uzyskania zezwolenia.

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Chcesz otrzymywać kody rabatowe i informacje o nowościach i promocjach w naszym sklepie? Zapisz się na newsletter i zyskaj więcej niż inni.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl