Legalność broni czarnoprochowej 0
Legalność broni czarnoprochowej

Legalność broni czarnoprochowej

Większość osób w naszym kraju, nie zdaje sobie sprawy, że każdy pełnoletni obywatel może wejść w posiadanie broni palnej.

Oczywiście na broń palną centralnego/bocznego zapłonu czy myśliwską wymagane jest zezwolenie, badania psychologiczne i odpowiednie dostosowanie warunków przechowywania broni.

Jednak ustawodawca daje nam pewną furtkę do legalnego posiadania broni, nie obłożonej szczególnymi obostrzeniami prawnymi.

Broń rozdzielnego ładowania wyprodukowana przed rokiem 1885 dostępna jest w naszym kraju bez zezwoleń, a zagadnienia prawne reguluje ustawa o broni i amunicji art.11 ust.10.

W treści ustawy znajdziemy zapis:

"Pozwolenia na broń nie wymaga się w przypadku:
10) posiadania broni palnej rozdzielnego ładowania, wytworzonej przed rokiem 1885 oraz replik tej broni;"

tak samo jak jest legalna sama broń czarnoprochowa, tak i również legalne są pociski oraz kapiszony do broni czarnoprochowej, jako niezbędny element użytkowania tego typu replik.

Do zakupu potrzebujemy jedynie dokumentu potwierdzającego tożsamość - paszport lub dowód osobisty.

Każdy posiadacz broni czarnoprochowej może wystąpić na podstawie dokumentu zakupu o wydanie Europejskiej Karty Broni na właściwej dla miejsca zamieszkania komendzie policji.

Z przysłowiowych czarnoprochowców możemy korzystać wyłącznie na strzelnicach.

Pamiętajmy, że posiadanie każdego rodzaju broni to duża odpowiedzialność spoczywająca na właścicielu. To od nas zależy właściwe zabezpieczenie broni, do tych celów w szczególności polecamy szafy na broń z naszej oferty.

W następnym artykule poruszymy kwestie:
Czy na czarny proch potrzebujemy zezwolenie?

Miłej lektury!

[product category_id="129" slider="true"]

 

Komentarze do wpisu (0)

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl